Misel ob jutrišnji misijonski nedelji:

»Pridi, bodi moja luč, moj ogenj ljubezni! Ponesi me v luknje revežev. Žejen sem! Vem, ti si najbolj slabotna med vsemi, a prav zato, ker si takšna, te to prosim. Pridi, moja mala. Ne boj se, vedno bom s teboj.« Te besede, ali bolje rečeno, ta glas me je pretresel.

mati Terezija

Kaj bo moj karantenski misijon?

Na Župnijsko Karitas Mirna Peč se v času kriznih razmer za kakršno koli pomoč lahko obrnete kadarkoli na tel. (041 884 212) ali preko elektronske pošte na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Dragi župljani,

v trenutkih, ko izkušamo nemoč in nas zajema strah za prihodnost, vam izražam svojo bližino in molitveni spomin v sveti maši, ki jo žal moram obhajati brez vas.

Okoliščine, v katerih smo se znašli, nas ne smejo osamiti. Zato vas povabim, da se kot ena družina povežemo v skupni molitvi. Čeprav bomo vsak na svojem domu, nam Jezus Kristus, ki je edini Odrešenik, odjemlje strah, daje moč in upanje, ter prečiščuje našo vero.

Združimo se v molitvi ob 7.00, ob 15.00, uri Jezusove smrti – uri Božjega usmiljenja ali ob 19.00 – kadar vam je mogoče.

Škofje ordinariji do preklica podeljujejo slovenskim katoličanom spregled od dolžnosti udeležbe pri nedeljski sveti maši. Verniki naj nadomestijo odsotnost od svetega bogoslužja z molitvijo, postom, dobrimi deli, prebiranjem Božje besede, spremljanjem svete maše po radiu, TV oziroma spletu ter s prejemom duhovnega obhajila.

Če nikakor ni mogoče, da bi sodelovali pri sveti maši in prejeli sveto obhajilo, je primerno, da ga prejmemo v duhovni obliki.

Dragi bratje in sestre,

škofje smo pred skoraj štirimi leti, 1. novembra 2016, na vas naslovili posebno pismo o krščanskem pogrebu in pomenu poslavljanja od dragih svojcev v zadnji uri njihovega življenja. Vprašanje umiranja, smrti, žalovanja in tolažbe se dotika zelo osebnih in intimnih čustev vsakega izmed nas, zato želimo še enkrat poudariti pomen, ki ga ima pokop telesa v krščanstvu, nekaterih primerov pokopov, ki za katoličane niso dovoljeni, ter na pomen molitve za pokojne.