Jezus sprejmem to,

da letošnje velike noči ne bom mogel

praznovati kot običajno

s skupnim bogoslužjem v župnijski cerkvi.

Darujem to žrtev za svoje spreobrnenje,

za spreobrnenje moje družine,

naše župnije in našega naroda. Amen.

Verniki bodo obrede velikega četrtka spremljali po Radiu Ognjišče in TV Exodus. Verniki lahko na ta dan zmolijo rožni venec za duhovne poklice.

V cerkve, kjer bo postavljena »ječa«, verniki lahko pridejo k molitvi, vendar naenkrat ne več kot 10 oseb.

Verniki darujejo za mašne namene in vzdrževanje župnije z bančnim nakazilom na TRR župnije.

Verniki naj zmolijo žalostni del rožnega venca oziroma molijo križev pot ob 15.00 (na Radiu Ognjišče). Prav tako so povabljeni, da spremljajo križev pot papeža Frančiška (TV SLO 1 zvečer).

V cerkve kjer bo postavljen »Božji grob«, verniki lahko pridejo k osebni molitvi, vendar naenkrat ne več kot 10 oseb.

Verniki preberejo pasijon po Janezu.

Blagoslov in delitev ognja letos odpadeta.

Škofje določajo, da je zaradi epidemije veljaven blagoslov jedil po televiziji oz. radiu.

Škofje vabijo vse vernike (družine) v Sloveniji, da se ob 8.00 zberejo na velikonočnem zajtrku in zmolijo molitev z blagoslovom.

Župniki bodo ob 8.00 zvonili z vsemi zvonovi kot vabilo k zajtrku in v znamenje velikonočnega praznika.

Verniki naj sveto mašo spremljajo po Radiu Ognjišče in TV Exodus.

Na velikonočni ponedeljek verniki ne obiskujejo svojih bližnjih (t. i. Emavs), da se prepreči nevarnost širjenja epidemije.

Vsi verniki naj spremljajo prenos svete maše iz mariborske stolnice (TV SLO 2 ob 10.00).

Verniki so vabljeni k ogledu tedenskega nagovora nadškofa Zoreta (TV SLO 1, predvidoma ob 11.20).

Na Župnijsko Karitas Mirna Peč se v času kriznih razmer za kakršno koli pomoč lahko obrnete kadarkoli na tel. (041 884 212) ali preko elektronske pošte na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Kongregacija za bogoslužje in disciplino zakramentov je 19. marca 2020 vsem škofom posredovala navodila in predloge za obhajanje bogoslužja v času epidemije COVID-19. Na osnovi omenjenega dokumenta so slovenski škofje ordinariji na 23. redni seji Stalnega sveta SŠK, ki je 24. marca 2020 potekala po videokonferenci, sprejeli naslednja navodila za obhajanje velikonočnih praznikov v Sloveniji v času epidemije:

Dragi župljani,

v trenutkih, ko izkušamo nemoč in nas zajema strah za prihodnost, vam izražam svojo bližino in molitveni spomin v sveti maši, ki jo žal moram obhajati brez vas.

Okoliščine, v katerih smo se znašli, nas ne smejo osamiti. Zato vas povabim, da se kot ena družina povežemo v skupni molitvi. Čeprav bomo vsak na svojem domu, nam Jezus Kristus, ki je edini Odrešenik, odjemlje strah, daje moč in upanje, ter prečiščuje našo vero.

Združimo se v molitvi ob 7.00, ob 15.00, uri Jezusove smrti – uri Božjega usmiljenja ali ob 19.00 – kadar vam je mogoče.